Poniżej znajdziecie dwie Książeczki Montessori Senior – Montessori Lifestyle® o koronawirusie i aktualnej sytuacji w Polsce dostępne poniżej do darmowego pobrania. Jedną przeznaczoną dla seniorów mieszkających w domach i drugą dla seniorów przebywających w ośrodkach opiekuńczych.

Jak wytłumaczyć seniorowi z chorobą Alzheimera by nie wychodził z domu albo dlaczego nikt go nie odwiedza w domu opieki? Jest to bardzo trudne do zrozumienia, gdy człowiek zmaga się z nieustannym zapominaniem i gdy ma mały kontakt ze światem zewnętrznym.

Mamy nadzieję, że tekst w wersji przeznaczonej dla seniorów mieszkających w domu pomoże im zrozumieć, dlaczego tak ważne jest by nie wychodzili na zewnątrz. Wersja dla seniorów żyjących w domach opieki być może wytłumaczy im, dlaczego nie mają teraz odwiedzin.

INSTRUKCJA OBSŁUGI 😉 :

1 Załączone pliki należy wydrukować OBUSTRONNIE – tak by w pierwszej części książeczki (tam gdzie jest tekst) po otworzeniu książeczki po lewej stronie był obrazek a po prawej był tekst. W drugiej części książeczki (tam gdzie są pytania) po lewej stronie jest pusta kartka a po prawej tekst.
1a) W wersji do domu, na dole strony nr 2 macie możliwość dopisać (dużymi drukowanymi literami/cyframi) dane kontaktowe do lekarza lub opiekuna.
2 Kartki należy spiąć zszywkami (lub złączyć w inny sposób) tak by utworzyły książeczkę.
3. Książeczkę zostawiamy seniorowi zachęcając do lektury. Jeżeli ma duże problemy ze wzrokiem, senior trzyma książkę a my wspólnie czytamy pokazując palcem tekst.
4. W części dyskusyjnej (pytania) możemy wspólnie odpowiadać na zadawane pytania.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji!
Życzę dużo zdrowia i wsparcia,
Monika Stroińska

Książeczki Montessori Senior – Montessori Lifestyle®

Poniższe książeczki o koronawirusie są przykładem Książeczek Montessori Senior – Montessori Lifestyle®. Pierwsze Książeczki Montessori Senior – Montessori Lifestyle® zostały opracowane w Stanach Zjednoczonych przez Dr Camerona Campa w latach 90tych. Ta pomysłowa technika pisania pomaga ominąć deficyty poznawcze i sensoryczne u osób z chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami neuropoznawczymi. Specjalnie opracowane teksty pozwalają na nowo odnaleźć radość czytania tysiącom seniorów na całym świecie. Mamy nadzieję, że jeszcze przed wakacjami letnimi będziemy mogli zaprezentować Państwu Książeczki Montessori Senior – Montessori Lifestyle® w języku polskim.

Pliki do pobrania (Kliknij na tekst lub obrazek, żeby pobrać)

Koronawirus wersja w domu

Koronawirus wersja w ośrodku

Jeżeli macie Państwo ochotę dołączyć do naszej listy mailingowej i otrzymywać wiadomości o nadchodzących warsztatach szkoleniowych i nowych materiałach terapeutycznych serdecznie zapraszamy i prosimy o podanie poniżej swojego adresu email.